logo osst sport 03 | PRECOL

OSST SPORT

Prefabrikované vodonepropustné povrchy na bázi přírodní a umělé gumy s různým povrchovým rastrem pro atletické dráhy, posilovny, fitness aj.

logo osst sport 03 | PRECOL

OSST SPORT

Prefabrikované vodonepropustné povrchy na bázi přírodní a umělé gumy s různým povrchovým rastrem pro atletické dráhy, posilovny, fitness aj.

Maximální herní komfort
Nezávadné vůči životnímu prostředí
Plně prefabrikované povrchy
Venkovní i vnitřní
použití

Plně prefabrikované povrchy na bázi gumy

OSST SPORT přináší ucelenou řadu plně prefabrikovaných sportovních povrchů na bázi gumy s různým zpracováním a povrchovým rastrem pro široké použití.

Vhodné využití povrchů:

Venkovní sportoviště

Atletické dráhy a víceúčelová hřiště.

Vnitřní sportoviště

Víceúčelová sportoviště, posilovny, fitness, cvičebny, koridory zimních stadionů a další.

Technologie výroby:

Tyto povrchy se vyrábí na plně automatizovaném moderním výrobním zařízení s přísně kontrolovanou kvalitou a 30letými zkušenostmi. Skládají se ze dvou samostatných, pevně vulkanicky spojených vrstev. Spodní vrstva je z recyklovaného gumového granulátu – vrchní vrstva ze syntetického EPDM barevného granulátu, spojeného polyuretanovou pryskyřicí.

Obě vrstvy jsou slisovány za vysokého tlakuteploty a vzájemně vulkanicky propojeny. Díky této technologii mají tyto plně prefabrikované „gumové“ povrchy podstatně větší odolnost vůči mechanickému namáhání, oděru, povětrnosti, UV záření než tzv. „lité povrchy“.

Povrchy OSST SPORT jsou vyráběny z různých vstupních materiálů, které jsou nezávadné vůči životnímu prostředí, neobsahují žádné škodlivé látky (jako např. těžké kovy, PVC apod.). Technologie výroby i vlastní produkty nemají žádný škodlivý dopad na životní prostředí a splňují veškeré ekologické standardy – v souladu s předpisy ISO 9001ISO 14001. Jsou 100% recyklovatelné a mají certifikát GREENGUARD GOLD.

OSST SPORT nabízí
4 typy povrchů:

Povrch ProTraxx

Lehkoatletický plně prefabrikovaný, vodonepropustný povrch pro vynikající výkonnost, bezpečnost, absorpci nárazů a odolnost proti uklouznutí.

V současné době se pro lehkoatletické dráhy a sektory používají 2 základní typy umělých povrchů:

Oba jsou na bázi gumy (kaučuku).

Lité tartany

Pokládají se finišerem na předem připravený nosný podklad a jsou zpravidla porézní, vodopropustné.

Plně prefabrikované povrchy

Dodávají se v rolích a celoplošně se lepí speciálním PUR 2K lepidlem na pevný hladký podklad (beton, asfalt) – jsou povrchově uzavřené a vodonepropustné.

Prohlédněte si vzorník barev.

Vrchní vrstva

PRECOL s.r.o. - Plně prefabrikovaný povrch OSST Surface

Spodní vrstva

PRECOL s.r.o. - Plně prefabrikovaný povrch OSST Surface

ProTraxx je speciální plně prefabrikovaný dvouvrstvý sportovní povrch, vyvinutý pro lehkou atletiku.

Spodní vrstva má speciální dutinový mřížkový systém, který zabezpečuje vynikající odpruženítlumení dopadu – čímž maximálně redukuje svalovou únavu.

Vrchní vrstva je vytvarována do speciálního dezénu, který zajišťuje optimální tření a vedení atletické obuvi. Celá struktura povrchu byla vyvinuta tak, aby povrch co nejvíce vyhovoval požadavkům atletů, byl maximálně bezpečnýšetrný vůči jejich organismu, ale zároveň maximálně rychlý, komfortní a výkonný a zároveň splňoval veškeré požadavky mezinárodní atletické federace IAAF.

Vzhledem k tomu, že je vyráběn za vysokého tlakuteploty, má podstatně vyšší mechanickou odolnost než „litý tartan“, vyšší odolnost vůči hřebům treter (dle DIN 18035-6 – třída 1) a není tak náchylný na lokální poruchy.

Z tohoto důvodu má i podstatně delší životnost a vzhledem k tomu, že je povrchově uzavřený, nevydroluje se a také se snadněji čistí. Celá vrchní vrstva je probarvená, takže není potřeba obnovovat barevný nástřik, jako u litých povrchů. Povrch je stabilní vůči UV záření a je použitelný jak pro venkovní, tak i vnitřní sportoviště.

Využití atletického povrchu ProTraxx:

ProTraxx se dodává v rolíchšířce 92-140 cm, délkách
8-15 m
v návinu a 5 různých tloušťkách (8-10-12-13-13,5 mm), přičemž povrch s tloušťkou 13 mm je certifikován IAAF.

Zároveň povrch splňuje požadavky normy EN 14877 pro venkovní sportovní povrchy. Povrch může být dodán
v 8 základních odstínech, které se případně mohou i kombinovat.

Povrch TruCourt

Plně prefabrikovaný, dvouvrstvý, vysoce odolný, vodonepropustný sportovní povrch pro venkovní víceúčelová sportovištětenisové kurty.

Využití povrchu TruCourt:

Vrchní vrstva

Spodní vrstva

TruCourt je určen pro víceúčelová venkovní sportoviště pro míčové hryraketové sporty. Je obdobné koncepce jako ProTraxx, ale má menší tloušťku a nemá tak výrazný a hluboký povrchový dezén. I spodní vrstva je kompaktnější a nemá tak výrazný dutinový rastr.

Míčové hry (např. basketbal, házená apod.) obecně vyžadují lepší odraz míče, a proto je tlumení odrazu u tohoto typu povrchu nižší než u předchozího atletického povrchu. Povrch je koncipován tak, aby co nejlépe splňoval požadavky míčových her a raketových sportů z hlediska odrazu a vedení míče, ale i tření a pružnosti pro maximální komfort sportovce.

Tento povrch se opět celoplošně lepí na pevný hladký podklad. A je schválen mezinárodní tenisovou federací ITF a klasifikován jako velmi rychlý povrch (ITF 5).

Povrch se dodává v rolích o šířce 100-140 cm, délkách 6-20 m v návinu a 4 různých tloušťkách (6-8-10-12 mm). Povrch se dodává v 8 odstínech (stejné jako u ProTraxxu).

Odraz míče

Tloušťka oděruvzdorné vrstvy

Povrch TeamPlay M a TeamPlay S 

Plně prefabrikovaný, vnitřní víceúčelový povrch s vysokou odolností proti mechanickému oděru.

Využití povrchu TeamPlay:

TeamPlay je povrch, který byl vyvinut speciálně pro interiérová sportoviště. Je opět stejné koncepce jako předchozí, tzn. dvouvrstvý povrch – nicméně povrchová vrstva je podstatně více hladší a má velmi jemný dezén. Tento zajišťuje optimální tření a přilnavost mezi povrchem a sálovou obuví sportovce, což je velmi důležité z důvodu šetrnosti vůči kloubům a vazům.

Druhým důvodem je zajištění maximálně snadného čištění – pokud by byl povrchový rastr výrazný a hluboký, velmi obtížně a nákladně by se povrch čistil.

TeamPlay byl optimalizován tak, aby poskytl maximální komfortbezpečnost pro sportovce, ale zároveň aby nevyžadoval nadměrné nároky na údržbu a čištění. Samozřejmě, v první řadě, také aby poskytoval vhodné herní parametry – odraz míče, vyhovující tlumení apod.

Tento povrch se vyrábí ve dvou líbivých povrchových dezénech:

TeamPlay S

Imitující „pomerančovou kůru“.

TeamPlay M

Imitující „mramorovou strukturu“.

TeamPlay S

TeamPlay M

Odraz míče

Vzhledově se povrch velmi podobá PVC nebo dřevěným laminátovým podlahám – ale je podstatně mechanicky odolnější a komfortnější pro sport. Povrch je neporézní, tj. „antibakteriální“ a odolný vůči plísním.

Povrch se dodává v rolích o šířce 100-125 cm, délkách 6-15 m v návinu a 3 různých tloušťkách (6-8-10 mm). Povrch může být dodán v různých odstínech.

Prohlédněte si nabídku odstínů.

Povrch ComPact S a ComPact F

Plně prefabrikovaný, vnitřní, vysoce odolný povrch určený pro prostory s velmi těžkou zátěží.

Povrch ComPact je určen pro plochy s těžkou mechanickou zátěží.

Povrch ComPact – je interiérový „nejkompaktnější“ povrch. Povrchová vrstva je vysoce odolná vůči mechanickému zatížení a oděru, včetně odolnosti proti proříznutí bruslí.

Spodní vrstva zajišťuje potřebnou pružnost, tlumení páduzvukovou absorpci. Povrchová vrstva je opět uzavřená a neporézní, což umožňuje snadné čištění. Vrchní dezén je velmi esteticky zajímavý, opět velmi jemný.

Zároveň je povrch odolný i vůči plísním, tzv. „antibakteriální“. Díky tomu je podstatně vhodnějším povrchem např. do posiloven než tradiční zátěžové koberce nebo porézní gumové povrchy.

Povrch ComPact se vyrábí ve 2 provedeních:

ComPact S

Imitující povrch „kamene“. Zajišťuje optimální přilnavost a tření - není kluzký.

ComPact F

„mozaikovém vločkovém“ provedení.

Povrch se dodává v rolích o šířce 100-125 cm, délkách 6-15 m v návinu a ve 3 různých tloušťkách (6-8-10 mm), případně ve čtvercovém formátu 100 × 100 cm. Opět, se celoplošně lepí k rovnému hladkému a pevnému podkladu.

ComPact S

PRECOL s.r.o. - Plně prefabrikovaný povrch OSST Surface

ComPact F

PRECOL s.r.o. - Plně prefabrikovaný povrch OSST Surface

ComPact S

ComPact F

Povrch se dodává i v „mobilním“ provedení

To znamená zámkově spojovatelných kazet („puzzle“) ve formátu 102 × 102 cm.

Tyto kazety se mechanicky spojí a zaklepou gumovou paličkou bez potřeby lepení. Kombinací barev je možno vytvořit zajímavé obrazce, což ocení především děti. Zároveň je možno používat tento povrch i jako tzv. „mobilní“ s možností snadné demontáže a přemístění v případě potřeby.

Zámky jsou vyřezávány vysoce technologicky přesným řezacím systémem, který vytváří dokonale těsnicí spoj.

Povrch ComPact S se dodává v 6 základních odstínech, povrch ComPact Frůzných barevných designech.

PRECOL s.r.o. - Plně prefabrikovaný povrch OSST Surface