logo playrite 02 | PRECOL

Playrite

Moderní víceúčelové vpichované sportovní koberce úspěšně nahrazují klasické umělé trávníky díky příjemnějšímu hernímu komfortu, měkčímu došlapuminimální údržbě. Využívají se především pro tenisové kurty a víceúčelová sportoviště.

logo playrite 02 | PRECOL

Playrite

Moderní víceúčelové vpichované sportovní koberce úspěšně nahrazují klasické umělé trávníky díky příjemnějšímu hernímu komfortu, měkčímu došlapuminimální údržbě. Využívají se především pro tenisové kurty a víceúčelová sportoviště.

Maximální herní komfort
Minimální nároky na údržbu
Vhodné do každého počasí
Vysoká odolnost vůči mechanické zátěži

Speciální textilní sportovní povrchy - vpichované umělé koberce

Firma PLAYRITE je samostatnou divizí anglické společnosti NATIONAL FLOORCOVERING Ltd. s více než 30letou historií výroby textilních sportovních povrchů. Povrchy jsou vyráběny na moderních technologických zařízeních při přísném sledování nejvyšší kvality (ISO 9001 a ISO 14001) a splňují samozřejmě požadavky příslušných norem (EN 15330).

Do našeho sortimentu jsme vybrali sportovní povrchy Playrite vyráběné unikátní vpichovanou technologií („needlepunch“), protože ostatní typy (jako např. všívané umělé trávníky), výrazně převyšují svojí kvalitou, životností, herním komfortem a šetrností pro sportovce i minimálními náklady na údržbu.

Využití koberců PLAYRITE:

Naše společnost se snaží nabídnout našim zákazníkům vždy to nejlepší. Proto jsme běžné umělé trávníky zasypávané křemičitým pískem vyřadili z naší nabídky a nahradili je kvalitnějšími vpichovanými umělými sportovními koberci Playrite.

Výhody vpichovaných koberců Playrite:

Povrch je na českém trhu velmi žádaný a zájem každoročně narůstá.

Tenisový a multifunkční povrch – Matchplay 2

Umělý, vysoce kvalitní, polypropylenových koberec byl vyvinut speciálně pro tenis. Dle ITF je klasifikován jako ITF-3, tzn. středně rychlý. Má vynikající stabilní herní vlastnosti a zajišťuje maximální pohodu, měkký došlap a šetrnost pro kloubní aparát tenistů – což ocení především rekreační či starší hráči, ale i mladší.

Povrch je pro víceúčelové využití:

Celková tloušťka povrchu je 12 mm a zasypává se křemičitým pískem v malém množství cca 5-7 kg/m². Vyjma běžného čištění od napadaných nečistot nevyžaduje žádnou provozní údržbu – tedy žádné provozní náklady (na rozdíl od umělých trávníků).

Celoplošná vodopropustnost povrchu zabezpečuje rychlý odvod vody. Povrch je univerzální, tedy použitelný jak na venkovních, tak i vnitřních hřištích a je celoročně provozovatelný. Díky velmi vysoké hustotě smyček má vysokou mechanickou odolnost, a tedy i životnost – i po 20 letech je stále v dobrém stavu s nezměněnými herními vlastnostmi.

Povrch je ideální pro efektivní renovace existujících hřišť, optimální pro nová sportoviště.

Tenisový povrch Matchclay – umělá i pravá antuka

Unikátní vpichovaný polypropylenový koberec se strukturovaným smyčkovým povrchem do tvaru V, který byl vyvinut jako umělý povrch plně nahrazující přírodní antukový povrch. Povrch se zasypává buď přírodní antukou (v množství cca 5-7 kg/m²) nebo jemným gumovým granulátem (v obdobném množství). Tento povrch je ideální pro ty, kteří chtějí hrát na antukovém povrchu s minimálními náklady na údržbu a maximálním využitím hrací doby a prodloužením počtu hracích dní v roce.

Povrch je možné zasypat:

Zasypání přírodní antukou

Pokud je povrch zasypán přírodní antukou, jsou herní vlastnosti adekvátní hře na přírodním antukovém kurtu. Podle klasifikace ITF je tento povrch zařazen do kategorie ITF-1 pomalý povrch (CPR=14). Povrch má vynikající herní vlastnosti, celoplošně stejný odraz míčku jako od antukového kurtu a tenistům poskytuje maximální herní komfort, který znají na antukovém kurtu, včetně skluzu. Díky zásypu antukou vyžaduje povrch občasné klasické zakropení (proti prášení) a občasné zametení – nicméně náklady na údržbu jsou podstatně nižší než u klasického antukového kurtu.

Zasypání jemným gumovým granulátem

Pokud je povrch zasypán jemným gumovým granulátem, dochází k dílčí změně herních vlastností a povrch neumožňuje tak dokonalý skluz jako když je zasypán antukou. Oproti tomu nevyžaduje kropení ani zametání. Tenisový kurt s povrchem Matchclay je provozuschopný podstatně delší dobu, díky rychlému odvedení vody je „hratelný“ již velmi krátce po dešti, nevyžaduje náročnou „jarní údržbu“, rovnání a válcování atd.

Multifunkční povrch – Matchwinner

Umělý víceúčelový vpichovaný polypropylenový koberec s pískovým zásypem má velmi dobré herní vlastnosti. Povrch splňuje požadavky EN 15330 a oproti předchozím typům má větší tlumicí a absorpční schopnosti – je měkčí. Má opět stabilní herní vlastnosti, vysokou odolnost vůči opotřebení, a tedy i dlouhou životnost.

Používá se přibližně 15 kg/m² zásypu křemičitým pískem a povrch se opět vyznačuje vysokou drenážní schopností. Pro ještě vyšší tlumení dopadu může být kombinován s tlumicí podložkou Playrite Matchpad. Je vhodný jak pro renovace starých hřišť, tak i pro výstavbu nových.

Povrch je možné použít na:

Nedá se použít na sportoviště, kde je požadavek na tenis. Může být samozřejmě využit i pro rekreační aktivity, dětská hřiště apod.

Multifunkční halový povrch – Foundation

Playrite Foundation je umělý hladký vpichovaný koberec bez smyčky s vynikající mechanickou odolností, který je určen jen pro vnitřní použití. K výrobě je použita směs polypropylenových a polyamidových vláken (50 % + 50 %), která jsou vázána kaučukovým pojivem.

Povrch je hladký a bezzásypový, nevyžaduje žádnou údržbu a poskytuje dostatečný herní komfort pro všechny typy halových sportů (míčové hry, raketové sporty apod.). Zpravidla se celoplošně lepí k pevnému podkladu (betonu).

Kompaktní struktura zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a prodlužuje vlastní životnost povrchu, který i po 20letech intenzívního využívání je stále v dobré herní kondici.

Povrch je vhodný na:

Z hlediska tenisu se opět jedná o pomalý povrchměkkým nášlapem a kvalitním herním komfortem.

Unikátní technologie
Vpichované povrchy PLAYRITE

Vyznačují se vynikajícími herními vlastnostmimaximální šetrností vůči kloubnímu aparátu sportovců a dlouhodobou životností – dá se tedy předpokládat v budoucnosti jejich široké uplatnění na mnoha sportovištích.

Pro vytvoření „vlastní identity“ vybudovaného sportoviště je možno do povrchu vsadit grafiku či logo klubu nebo školy, erb města apod.

Fotogalerie realizací